Soğuk Lipoliz Nedir? Fiyat, Lipoliz Jel Kullananlar Yorumlar

Her insanın metabolizması farklıdır. Kilo sorunu olanların bölgesel yağlarından kurtulmak için kullandıkları Soğuk lipoliz tedavisi, son yıllarda birçok kişinin tercih ettiği ve fayda gördüğü bir metottur. Bölgesel kilo sorunu olanların soğuk lipoliz ile ilgili merak ettikleri sorular arasında, soğuk lipoliz nedir? Nasıl uygulanır? Soğuk lipoliz jel kullananlar, yorumlar ve soğuk lipoliz tedavisi fiyatı 2021 yılında ne kadar? gibi konular gelmektedir. Yazımızda konuyla ilgili merak edilen tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Nedir? Nasıl Uygulanır?

Soğuk Lipoliz, bölgesel yağların yüksek soğuk ve vakum yoluyla ortadan kaldırılması şeklinde uygulanan bir işlemdir. CoolSculpting veya kriyolipoliz olarak yurtdışında bilinen soğuk lipoliz,  cerrahi olmayan bir vücut şekillendirme prosedürüdür. Bir plastik cerrah, tarafından yapılan uygulamada,  deri altındaki yağ hücrelerini dondurmak için bir cihaz kullanılmaktadır. Yağ hücreleri yok edildikten sonra, yavaş yavaş parçalanmakta ve karaciğer tarafından vücuttan atılmaktadır.

Spor ve diyet yaparak kilo vermekte zorlananlar için önerilen bir uygulama olan bu tedavide,  göbek, çene altı, baldır gibi vücudun farklı yerlerinde toplanan inatçı yağ dokularının bu işlem ile, cerrahi işlem gerektirmeden, hızlı, kalıcı ve etkili şekilde yağların vücuttan atılması şeklinde uygulanır.

Teknolojinin gelişmesi ile ortaya çıkan modern bir teknik olan bu işlem, özellikle diyet ve spor sonrası hala vücudun  karın, bacak, sırt, göbek, kalça ve basenlerde birikmiş yağlarından kurtulmak isteyenlerin tercih ettiği bir yöntemdir.

Soğuk lipoliz güvenli midir? diye merak edenler için şunu söyleyebiliriz: Bu işlem FDA onayı almış bir yöntemdir. Güvenli olduğuna yönelik uzmanlar tarafından gerekli görüşlere de sahiptir. Soğuk lipoliz yaptıranların yorumları da incelendiğinde başarılı sonuçlar alındığı ortaya çıkmaktadır.

Coolsculpting Ne Demek?

Soğuk lipoliz tedavisinin yurtdışında bilinen adıdır. Coolsculpting,  FDA onaylı olan ve güvenli şekilde, inatçı bölgesel yağlanmalara etkili çözüm sunan modern bir tedavi yöntemidir.

Soğuk Lipoliz Yaptırmanın Faydaları ve Avantajları Nelerdir?

Soğuk lipoliz, özellikle kadınlar için oldukça faydalı sonuçlar vermektedir. Kadınların yaşlandıkça, vücutlarında belli bölgelerde biriken yağlardan kurtulmaları zorlaşmaktadır. Özellikle doğum sürecini yaşayan kadınların da karın, uyluk ve kalça bölgelerinde fazladan yağ oluşumu ortaya çıkmakta ve bu tarz sorunlarda soğuk lipoliz ile kısa zamanda fazla yağlardan kurtulmaktadırlar.

Standart yağlardan kurtulma yolları olan Liposuction ve lazerli kozmetik uygulamalara göre cerrahi işlem gerektirmemesi, hedeflenen bölge dışında kalan sağlıklı dokuya zarar vermemesi açısından soğuk lipoliz daha avantajlıdır.

Soğuk Lipoliz: Yan Etkileri & Riskleri ve Zararları

Bölgesel zayıflama için tercih edilen bu tedavi ile ilgili merak edilen önemli bir husus da, soğuk lipoliz yaptırmak istiyorum ancak güvenli mi? Yan etkileri var mı? Riskleri nelerdir? gibi sorular gelmektedir. Son yıllarda ortaya çıkan modern bir teknik olan Soğuk Lipoliz (CoolSculpting) genellikle liposuction gibi daha eski ve bilindik prosedürlere göre daha güvenli, non-invaziv bir yağ azaltma tedavisi olarak kabul edilmektedir.

FDA onayı olması da bu tedavinin güvenli ve zararsız bir yöntem olduğunu doğrulamaktadır. Ameliyatsız bir işlem olması önemli bir avantajıdır. Kısa süreli zararları ya da yan etkileri arasında ise; soğuk verilerek uyuşturulan bölgede kısa süreli uyuşma, ağrı, kızarmalar ve kramplar görülebilmesidir. Ancak bunlar geçici durumlardır. Birkaç hafta içinde belirtilen yan etkilerin etkisi ortadan kalkmaktadır.

Soğuk Lipoliz Kimlere Yapılır? Kimler için Uygun Değildir?

Bu uygulama, özellikle diyet ve spor yaparak zayıflasa bile, vücudunda lokal olarak yağlı bölgeleri olan kişiler için uygundur. Ancak, tedavi, kısa sürede yağların ortadan kaldırılması ile gerçekleştirildiğinden belirli risk faktörlerine sahip kişilere uygulanmamaktadır. Soğuk lipolizden kimler yararlanamaz?

  • 18 yaş altındakilere soğuk lipoliz yapılmaz.
  • Hamile kadınlara uygulanmaz.
  • Kalp krizi geçiren, kalp pili kullananlar için soğuk lipoliz tedavisi yapılmamaktadır.
  • Kan dolaşımı bozukluğu olanlar ve şeker hastaları bu tedaviden yararlanamaz.
  • Raynaud sendromu olanlar, kriyoglobulinemi hastalarına uygulanmaz.

Tedavisi 3-4 ay sonra tam etkisini göstermekte, kalıcı etkili olmakta ve sonrasında sarkma problemi olmamaktadır.

Soğuk Lipoliz Fiyatları 2021

Bu tedaviden yararlanmak isteyenlerin aklındaki sorulardan birisi de soğuk lipoliz fiyatı 2021 yılında ne kadar? şeklindedir. Şu an için bu konuda net bir fiyat bilgisi bulunmamaktadır. Bunun nedeni soğuk lipoliz yapılan merkezlerin farklı fiyat politikaları, tedavi edilecek kişinin bölgesel yağlanma oranı ve kaç seans süreceğine bağlı olarak lipoliz fiyatı değişmektedir. Ancak şunu belirtmekte fayda var: Ameliyatsız bir işlem olması,  çoğu durumda 1 seansta sonuç alınabilmesi nedeniyle diğer alternatif yağ aldırma tedavilerine göre daha uygun fiyatlı bir yöntemdir.

Soğuk Lipoliz Jel Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Soğuk Lipoliz Jeli (Cold Lipolysis Jel), kolda, bacakta, basenlerde, çene altı (gıdı), kalça ve bel bölgesinde birikmiş ve spor, diyet yaparak yok edilemeyen yağların ortadan kaldırılması amacıyla, bitki özlerinden imal edilmiş bir jeldir. Deri altındaki yağlı bölgede bulunan yağları dondurup parçalanmasını sağlayarak zayıflama sağlamaktadır. Kilo verme sonrası oluşan sarkma ve selülit gibi problemler için de soğuk lipoliz jeli etkili olmaktadır. Jeli kullanmadan önce, bu bölgelerin temiz ve kuru olması sağlanmalı, jeli sürdükten sonra 10 dakika kadar, derideki gözeneklerin jeli emmesi için beklemelidir. 10 dakika geçtikten sonra jeli sürdüğünüz yeri yıkayarak temizleyebilirsiniz.

Soğuk Lipoliz Jel Kullananlar

Lipoliz Jel, bitkisel özlerden üretilen, lokal bazlı yağların jel etkisi ile parçalanması ve vücuttan dışarıya atılmasını sağlayan bir üründür. Soğuk lipolizde, cihaz tarafından yağlı bölgeye uygulanan soğuk vakumlama etkisi, bu yöntemde lipoliz jel yardımı ile sağlanmakta ve herhangi bir yan etki olmaksızın, soğuk jel kullananlar bölgesel yağlarında incelme sağlamaktadır. Maliyet açısından bakıldığında lipoliz jeli, soğuk lipoliz tedavisine göre daha ekonomik bir çözümdür.

Soğuk lipoliz jeli, açık yara üstüne sürmeyiniz. Egzama ve sedef gibi deri hastalığı olanlar doktor gözetiminde kullanmalıdır. Jelin göze temasından kaçınılmalı ve çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklanmalıdır.

Soğuk Lipoliz jel kullananların yorumları incelendiğinde, kullananlar büyük ölçüde bu üründen fayda gördüklerini belirtmişlerdir.

Soğuk Lipoliz Jel Fiyatı 2021

LİPOLYSİS Cold Burning Jel 250 Ml (inceltici Lipoliz Jeli) olarak online alışveriş sitelerinde ürünü sipariş edebilirsiniz. Trendyol satış fiyatı 2021 yılında ortalama 70 TL civarındadır. Selülit önleyici, vücut sıkılaştırıcı ve şekillendirici özellikleri ile yağ fazlalılığından şikayet edenler tarafından tercih edilen bir üründür.

Soğuk Lipoliz Evde Nasıl Uygulanır?

Soğuk lipoliz tedavisi, belirli sağlık merkezlerinde uygulanmaktadır. Evde bu uygulamayı yapmak için jelini kullanabilirsiniz. Dondurucu etkisi ile, yağ yakıcı jel özelliğine sahip olan soğuk lipoliz jel, özellikle selülit sorunu, sarkma problemi yaşayanlar için uygundur. Cildi sıkılaştırıcı ve inceltici özelliklere sahip olan soğuk lipoliz jeli, cildinizin yağ toplanmış, karın, bel, basen, kol, bacak gibi bölgelerinde kullanabilirsiniz. Jeli ilgili bölgelere güzelce sürüp yedirdikten sonra 10 dakika bekleyip, jelin deri altına nüfuz etmesini sağladıktan sonra, jel sürdüğünüz yeri temizleyerek evde lipoliz uygulamasını tamamlamış olacaksınız. İlk günlerde cildinizde kızarma, yanma hissi görülebilir. Hassas bir cilde sahipseniz ya da jeli kullandıktan sonra şikayetleriniz varsa mutlaka bir dermatolog ile görüşmelisiniz.

Soğuk Lipoliz Yaptıranlar Öncesi ve Sonrası Fotoğrafları

Çene altı (gıdı) bölgesinde uygulanan başarılı bir Soğuk Lipoliz tedavisinin öncesi ve sonrası görünümü.

Soğuk Lipoliz Öncesi ve Sonrası
Soğuk Lipoliz Öncesi ve Sonrası

 Lipoliz ile Liposuction Arasındaki Farklar

Yağ hücrelerinin hedeflenerek yok edilmesi mantığına göre çalışan her iki tedavide, soğuk lipoliz yöntemi ameliyatsız bir tekniktir. Liposuction tedavisi ise, cerrahi müdahale ile yapılan bir uygulamadır.

 Soğuk Lipoliz Tedavisi Yaptıranlar  ve Evde Soğuk Lipoliz Jel Kullananların Yorumları

Sosyal medya sitelerinde ve ekşi sözlük, kadınlar klübü, kızlar soruyor, süslü sözlük gibi sosyal platformlarda bu tedaviyi yaptıranlar ve soğuk lipoliz jel kullanların yorumları şu şekildedir:

“Soğuk lipoliz yaptırarak, bölgesel yağlardan kurtuldum. Ancak size önerim, tedavi sonrasında kilo almaktan kaçının. Tekrar kilo alırsanız, vücudunuzun farklı bölgelerinde tekrar yağ birikmesi sorunu yaşayabilirsiniz.”

“Karın bölgemdeki yağlar ve selülitlerim için bu tedaviyi denedim. İlk gün sonrasında biraz kas ağrısı, şişlik ve kabızlık sorunu yaşadım. Selülit sorunum çözüldü. Göbek bölgemde ilk gün sonunda 3 cm incelme ölçtüm. Birkaç ay sonunda tam anlamıyla karın bölgesinde yağlardan kurtulacağıma inanıyorum. Tedaviden memnun kaldım.”

“Vakum etkisine sahip 2 aparatlı bir cihaz kullanıldı. Vakumlanarak soğutulan bölgemde ilk başlarda yanma ve acı hissettim. Ama bu kısa sürdü. Bu tedavi sonrasında 2 hafta kadar göbek bölgemde uyuşma vardı. Tedavi sonrasında başarılı olmanız için kilo almamak için diyete ve spora devam etmelisiniz. Yoksa tedavi ile giden yağlar yerine gelmekte.”

SIK SORULAN SORULAR

Soğuk Lipoliz Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

Soğuk lipoliz, 3. haftadan itibaren etkisini göstermeye başlar. 3 ay içerisinde maksimum yağ atımı gerçekleşerek, bölgesel zayıflama gerçekleşmektedir.

Soğuk Lipolizde Yağlar Nasıl Atılır?

Soğuk lipoliz( Lipolysis) işlemi, Cryolipoliz adı verilen cihaz kullanılarak yapılır. Yağ hücreleri hedeflenerek , bu bölge yüksek soğuk verilerek, yağ hücreleri dondurulur. Soğuğun etkisi ile büzüşen yağlar parçalanır ve lenfatik sistem tarafından bu fazlalıklar vücuttan atılır. Böylece soğuk lipoliz tedavisi tamamlanmış olur.

Etkileri Ne Zaman Görülmeye Başlar?

Soğuk lipoliz tedavisinin ilk sonuçları 15 gün sonra ortaya çıkmaya başlar. Birinci ay sonunda, bölgesel yağlarda incelme görülmeye başlar. 2-4 ay arasında istenilen sonuçlara ulaşılmaktadır.

Soğuk Lipoliz Hangi Sıklıkla Yapılır? Kaç Seans Yapılır?

Seanslar genellikle 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir.  Daha geniş alanlarda ya da birden çok bölgede yağ dondurma işlemi yapılacaksa süre biraz daha uzayabilir.  Seanslar arasında 1 hafta olmak şartıyla, yağlı bölgenin durumuna göre 8-10 seansa kadar uygulanabilmektedir. 4 ay sonunda tedavi tam anlamıyla sonuç vermektedir.

Soğuk Lipoliz Zararlı mı?

Yukarda da bahsedildiği gibi kısa süreli yağ dokusuna dondurma işlemi yapılan bölgede uyuşma, hafif morarma, kızarıklık, sertleşme gibi durumlar yan etki olarak görülebilir. Vücuda ciddi boyutta zararı yoktur. Olumsuz belirtiler birkaç haftada ortadan kalkmaktadır.

Emziren Anneler Soğuk Lipoliz Yaptırabilir mi?

Hamilelik (Gebelik) sürecindekiler ile annelik döneminde olup, bebeklerini emziren anneler için soğuk lipoliz önerilmemektedir.

Soğuk Lipoliz (Lipolysis) Tedavisi Kadınlarda Adet Döneminde yapılır mı?

Regl döneminde olan kadınlarda bu tedavi uygulanmamaktadır. Tedavi öncesi ve sonrası süreçte spor yapılabilir.

Soğuk Lipoliz Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Tek seansta, bölgesel yağlarda %15 ile %20 oranı arasında incelme görülür. Seans miktarına göre bu oran artmaktadır. Soğuk lipoliz yaptıranların yorumları incelendiğinde tedavinin işe yaradığı belirtilmektedir.

Soğuk Lipoliz Sonrası Neler Yapılmalı?

Ameliyatsız bir yöntem olduğundan iyileşme süresi gerektirmez. Bol su içmek yağların vücuttan daha kolay ve hızlı şekilde atılmasını desteklediğinden, tedavi sonrasında bol su içilmesi önerilir. Fiziksel aktivite ile metabolizma hızı arttırılırsa daha kısa sürede tedavi başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Soğuk Lipoliz Jel ile Ayda Kaç Kilo Verilir?

Jelin kullanım amacı, kilo vermekten çok, cildi sıklaştırmak, sarkma ve selülitleri ortadan kaldırmak ve bölgesel yağlarda incelme sağlayarak daha fit bir görünüme sahip olmaktır. Ancak yağların vücuttan atılmasıyla birlikte, birkaç kilo zayıflama sağlandığı  şeklinde kullanıcı yorumları bulunmaktadır. Sağlığınız açısından lipoliz jelini, zayıflama amacıyla değilde, spor ve diyet yaparak kilo verme sonrası, inatçı bölgesel yağlar bulunuyorsa bunların dezenformasyonu ve cildinizin daha sıkı hale gelmesi için doktor tavsiyesi ile kullanımı önem arzetmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu