Momecon Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Losyon Fiyatı, Kullananlar

Dermatologlar tarafından cilt problemlerinde sıklıkla reçete edilen Momecon krem, etken maddeleri ile kısa zamanda cilt sorunlarını tedavi etmeye yardımcı bir kremdir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza Momecon krem nedir? Ne işe yarar? Momecon krem nasıl kullanılır? faydaları, kullananlar ve yorumları, yan etkileri, muadil kremler, Momecon losyon kullanımı, Momecon krem fiyatı 2021 gibi alt başlıklarda detaylı bilgiler vereceğiz.

Momecon Krem Nedir?

Momecon krem; içerisinde bulundurmuş olduğu güçlü maddeler sayesinde cilt üzerinde oluşan veya daha önceden var olan enfeksiyonel rahatsızlıkları gidermekte oldukça güçlü bir kremdir. Kremin içerisinde kortizonda bulunmaktadır. Bu yüzden egzama gibi çok can sıkıcı deri rahatsızlığı tedavisinde kortizonlu olan momecon krem kullanılmaktadır. Son dönemde sıklıkla reçete edilen kremi kullananlar memnun kaldıklarını belirtmektedir.

Krem beyaz veya krem rengi bir renktedir ve homojen kıvamında olan bir kremdir. Uzman doktor tarafından reçete edilerek kullanılması önerilir. Momecon krem eczanelerde satışı yapılan bir kremdir.

Momecon Krem Nasıl Kullanılır?

Momecon kremin kullanımı şu şekildedir: Krem deriye sürülerek uygulanır ve içerisinde kortizon barındırdığından dolayı kişilik hormonlarınızı tetikleyen bir özelliğe sahiptir. Oldukça güçlü kortizonlu kremler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Cildinizde oluşan kızarıklık, aşırı kaşıntı buna bağlı olarak cilt dökülmesi vb. durumların tedavisinde kullanılmaktadır.

Sorunlu bölgeye kremi reçete eden doktorun belirtmiş olduğu süre içerisinde günde 2 – 3 kere uygulanarak kullanılması gerekir.

Momecon Krem Ne İşe Yarar?

Vücudunuza oluşan kızarma, şişme veya iltihaplı yaraların tedavisinin geçmesi için kullanılan bir kremdir. Momecon kremi kullanan kişilerin egzama, deri enfeksiyonu veya sedef hastalığı gibi çeşitli cilt hastalıklarında veya belirtileri oluştuğu zaman tedavi sürecinde tercih ettikleri kremler arasında gelmektedir. Ayrıca vücudu iltihap kapan ve o iltihabın sürekli olarak kaşınmasını giderebilmek için de kullanılmaktadır.

Kremi vücudunuzda çıkan egzama tedavilerinizde de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Düzenli olarak kullandığınız takdirde kısa süre içerisinde olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Momecon Krem ile Pomat Arasındaki Farklar

Momecon kremde bulunan etken maddeler sayesinde bir çok deri enfeksiyonunda veya diğer rahatsızlıklarda doktorlar tarafından reçete edilen kremler arasında gelmektedir.

Momecon kremi ile momecon pomat arasında çok büyük bir fark bulunmamaktadır. Pomadın yapısında daha çok yağ bulunmaktadır, kremin yapısında ise daha az yağ bulunmaktadır. Kuru bir cilde sahip olan kişiler deri rahatsızlığı geçirdikleri taktirde pomat almaları gerek, yağlı bir yapıya sahip olanlar ise momecon kremi tercih etmelidirler.

Kremi veya pomat, doktorunuz reçetenizde nasıl belirttiyse o kurallara uygun kullanmanızı tavsiye ederiz. Kremi düzensiz ve aşırı kullandığınız taktirde cildinizin sağlığını daha kötüye sürüklemiş olursunuz.

Kremi süreceğiniz zaman, sürülecek bölgenin her zaman temiz olması gerekmektedir. Bundan dolayı kremi sürmeden önce o bölgeyi temizlemeniz gereklidir. Kremi enfekte olan bölgeye sürerken parmağınıza nohut büyüklüğünde sürerek o bölgeye sürün ve ince bir katman sürdüğünüze dikkat etmeli kremi yaraya yedirirken masaj yapar şekilde yedirmeniz gerek. Yarayı kanatmamaya özen gösterin.

Önemli! Kremi sürdükten sonra asla yaranın üzerini kapatmayın.

Momecon Krem Yan Etkileri

Kremi kullanırken çok dikkatli olmalısınız aşırı kullanımdan veya düzensiz kullanımdan dolayı belirtilen yan etkiler ile karşılaşabilirsiniz. Sırasıyla;

  • Karında keskin bir ağrı,
  • Nefes alırken veya verirken güçlük çekmek,
  • Kurdeşen
  • Yüzünüzde veya dilinizde şişme,
  • Dudaklarda veya boğazlarda şişlik.

Bu ve buna benzer belirtiler bu kremi kullanan kişilerin karşılaşabileceği olası yan etkiler olabilir. Bunlar ile karşılaştığınız zaman acil olarak kremin kullanımını bırakıp doktorunuz ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Daha önceden kullanmış olduğunuz herhangi bir kreme alerjiniz olduysa eğer bu kremi kesinlikle kullanmanızı önermemekteyim. İllaki kullanmak isterseniz kremi cildinizin herhangi bir kısmına sürüp bir günlüğüne deneyebilirsiniz zaten farklı bir şeyler hissettiğiniz de alerjinizin olduğunu anlayabilirsiniz.

Cildinizde oluşan sıkıntıyı doktora giderek eğer neden olduğunun teşhisini koymadıysanız kremi kesinlikle kullanmamalısınız.

Kremi, ağız çevresinde oluşan yaralarda, aşı sonrası deri sorunlarında, suçiçeği, vajinal kaşıntı gibi sorunlarda doktor tavsiyesi ve gözetimi olmadan kullanmanızı asla tavsiye etmemekteyiz. Aksi takdirde her türlü olumsuz sorun ile karşılaşma olasılığınız oldukça yüksektir.

Kremi yüzünüze kullandığınız zaman en fazla 5 gün kullanmalısınız. Ayrıca çocuklarda da 5 günden kullanılmaması gerek.

Momecon krem mantar ve virüs sebebi ile oluşan cilt rahatsızlıklarını tedavi edememektedir. Kremi kullanmaya başladıktan sonra vücudunuzda mantar, bakteri vb. şeyler ile karşılaştığınızda kremi kullanmayı bırakıp doktorunuz ile görüşmeniz gerek.

Şeker hastası olanlar doktor tavsiyesi haricinde asla kullanmamaları gerek. Kremin vücut veya yara tarafından emilim hızı, kandaki şekerin seviyesini arttırabilir bu da sizi şeker komasına sokabilir.

Momecon kreminin tedavisine başladıktan sonra 1 – 2 içerisinde herhangi bir iyileşme göstermediyse yaranız doktorunuza belirtmeli ve kremin kullanımını bırakıp başka tedaviye geçmeniz gerek.

Kremden kısa sürede güzel sonuçlar alabilmek için kremi belirtile süre içerisinde dikkatli ve düzenli bir şekilde kullanmalısınız. Vücudunuz da geniş yüzeylere uygulamamanız gerek.

Kremi kullanırken gözünüz veya çevresi ile temas etmesinden kaçınmalısınız. Temas olduğu taktirde soğuk su ile bol bol yıkayıp doktora gitmenizi öneririm. Kremi 0 – 2 yaş aralığındaki çocuklarda kullanmamanız gerek, doktorunuz ile görüştükten sonra eğer doktorunuz uygun görürse kullanabilirsiniz ve doktorunuzun belirttiği talimatlar içerisinde kullanmalısınız.

Eğer bebek emziriyorsanız veya hamile iseniz doktor tavsiyesi harici asla kullanmayın!

Momecon krem muadilleri

Momecon losyon, asmanex, elocon, etacıd, metanıx, codermo gibi kremler, momecon kremin muadilleridir. Bu kremleri de gene doktor reçetesi ile veya reçetesiz bir şekilde eczanelerden satın alabilirsiniz.

Momecon Krem Kullananlar ve Yorumları

2021 yılı güncel yorumlar incelendiğinde (Ekşi Sözlük, Kızlar Soruyor, Kadınlar Kulübü, Süslü Sözlük, Facebook…) kullananlar momecon krem ve losyonunun cilt problemlerinde faydalı olduğunu ifade etmekteler. Doğru dozda kullanılmadığında ya da alerjik bünyelerde kaşıntı ve batma hissi gibi yan etkilere maruz kaldıklarını belirtmişlerdir. Kullanıcı Yorumları genel olarak, krem doğru şekilde kullanıldığında pozitif etkileri olduğu yönündedir.

Momecon Losyon Nedir? Ne İşe Yarar?

Momecon losyon ciltte çıkan kızarıklık, şişlik veya oluşan iltihabı kurutmaya ve kesin sonuç veren bir losyondur. Bir çok kişi tarafından losyon kullanılmaktadır.

Saç derinizde veya vücudunuzdaki kıllı bölgelerde veya sedef hastalığı, göz çevresi ve kapaklarında, kaşlarda, kulak arkasında veya göğüs ortasından kaşıntı sonucu kırmızı ve pul şeklinde deri dökülmesinde momecon losyon kullanılmaktadır.

Momecon Losyon iltihaptan kaynaklanan deri hastalıklarına bağlı olarak şiddetli kaşıntıyı da gidermektedir.

Losyonu yüzünüze 5 – 7 günden fazla kullanmayın.

Losyonu çocuklarda 3 – 5 günden fazla kullanmayın. 0 – 2 yaş aralığındaki çocuklarda kullanılmamalıdır, yalnızca doktor gözetimi ve kontrolü olduğu taktirde kullanılması gerekmektedir.

Momecon Losyon mantar ve virüs sebebi ile oluşan enfeksiyonları tedavi etmemektedir.

Losyonu kullandıktan mantar vb. durumlar ile karşılaştığınızda losyonu kullanmayı bırakıp doktorunuz ile görüşmeniz gerek.

Momecon losyon tüm egzama türlerinin tedavisinde oldukça etkilidir. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Şeker hastalığınız bulunuyorsa doktorunuzun reçete etmesi üzerine kullanmanız gerek. İlaç vücut tarafından iyi bir şekilde emilmektedir. Bu durumda kan şekerinizi arttırabilmektedir.

Losyonu kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir ilerleme görmediğiniz taktirde losyonu kullanmayı bırakmalı doktorunuz veya eczacınız ile iletişime geçmenizi tavsiye ederim.

Losyondan sağlıklı bir şekilde faydalana bilmeniz için düzenli bir şekilde kullanmanız gerek.

Cildinizde enfeksiyonlu kısma, birkaç damla damlatarak masaj yapar gibi o bölgeye yedirmelisiniz. Saç derisinde kullanıldığı takdirde herhangi bir dökülmeye neden olmamaktadır.

Momecon Krem Fiyatı 2021

Momecon kremin fiyatı eczanelerde fiyatı: 10,12TL’dir. Losyonun satış fiyatı ise; 12,10 TL’dir.

SIK SORULAN SORULAR

Momecon Krem, Hamileler Kullanabilir mi?

Gebelik sürecinde bu kremin kullanımı uygun değildir.

Kremi Kullansam Vücudumda Tüylenme Yapar mı?

Kremin tüylenme yaptığına dair bilgi bulunmamaktadır.

Momecon Krem Genital Bölgeye Sürülür mü?

Kadınlarda vajina çevresinde kullanımı olsa da, adet dönemi boyunca uygulanması önerilmez.

Momecon Krem Yüze Sürülür mü?

Kremi yüzünüzde kullanabilirsiniz. Ancak göz ve göz çevresinde sürmeyin. Yüzünüzdeki iltihaplı ve mantar oluşumu olan yerlere sürmelisiniz.

Krem Kortizon İçerir mi?

Bu kremde kortizon bulunmaktadır. Kortizonun yan etkileri göz önüne alınarak kullanılmalıdır.

Bebeklerde Kullanılır mı?

Hassas bir cilde sahip olduklarından dolayı ve ciddi yan etkileri olabileceğinden kremin bebeklerde kullanımı doğru değildir.

Cilt Lekelerine İyi Gelir mi?

Kremin endikasyonları incelendiğinde böyle bir etkisi bulunmamakta. Dolayısıyla cilt lekeleri için kullanmayınız.

Momecon Krem Sedef ve Egzamaya İyi Gelir mi?

Krem tahriş, kaşıntı, egzama ve sedef hastalığında kullanılabilir. Faydaları olduğu belirtilmektedir.

Sivilcelere İyi Gelir mi?

Hayır. Sivilce probleminiz varsa farklı tedavi uygulanmalıdır. Tam aksine, sivilce oluşumu tetikleyebilir.

Cildiniz için oldukça faydalı olan cilt bakım kremlerinden hametan krem hakkında ki yazımızı okumak için buraya tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu