Madecassol Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı, Kullananların Yorumları

Bu yazımızda sizlere en çok kullanılan cilt bakım kremlerinden olan Madecassol Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Madecassol Krem Ne işe yarar? 2021 Madecassol Krem Fiyatı Ne Kadar? Madecassol krem içeriği nedir?  Cilde faydaları ve zararları nelerdir? Madecassol Kremin yan etklileri var mı? Yan etkileri nelerdir? Kullananlar ve yorumları gibi soruların cevaplarına birlikte bakalım.

Madecassol kremin kullanıldığı bölgeler oldukça fazladır. Yara ve yanık kremlerinin arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Genellikle birçok cilt sorunlarında veya cilt bakımlarında kullanılan madecassol krem, reçeteli olarak verilmektedir. Kremi aşırı kullanıma kaçmadığınız takdirde, yan etkileri çok nadir görülmektedir. Bu sebeple cilt sorunlarında veya cilt bakımında doktorlar tarafından yazılmaktadır.

Günümüzde kozmetik ürünler oldukça pahalanmış durumdadır. Ancak bu krem cilde bakım, onarım ve yenileyen bir üründür. Tüm bunlara ek olarak da yara ve yanıkları kısa süre içerisinde yenileyen bir krem türüdür. Eğer düzenli olarak kullandığınızda cildinizdeki sivilce veya cilt lekeleri önlemek için kullanılmaktadır.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem, ana maddesi centella asiatica olduğundan dolayı, ciltte oluşan yara, yanma, tahriş vb. durumları hızlı bir şekilde gideren bir kremdir. Madecassol kremin en çok kullanıldığı ve fayda görüldüğü durumlar cildi yenilenmesi ve deri altına işlemesidir.

Derinin altına işlemesinden dolayı genellikle sivilce şikayeti ile giden kişilere doktorlar tarafından yazılan popüler bir kremdir. Bu kremin sivilce tedavilerinde tercih edilmesindeki diğer büyük etken ise yan etkileri çok nadir bir şekilde görülmesidir.

Bu kremi doktorunuzun size yazdığı dozda kullanmanız gerekmektedir. Bu şekilde kullandığınız takdirde herhangi bir yan etki ile karşılaşma olasılığınız oldukça düşmektedir. Dozajı ayarlayamadığınız takdirde ise yan etkileri kısa sürede görülebilmektedir. Eğer kremi açık bir yaraya uygulayacaksanız öncelikle doktorunuza söylemeli daha sonrasında doğrudan açık yaraya uygulamalısınız.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Madecassol krem ne işe yarar?  Cildimizde oluşan sivilce, akne, yara, yara izi vb. şeyleri tedavi etmek amacı ile kullanılmaktadır. Doz aşımı hariç, herhangi bir yan etkisi bulunmayan bu kremi birçok kozmetik ürünü ile karıştırıp bayanlar ciltlerine maske olarak uygulamaktadırlar. İnternet üzerinde bu tarz maskeleri anlatan birçok kişi bulunmaktadır. Tabii ki de sizlere olan önerim tecrübeli bir dermatoloğa görünmeden bu tarz maskeleri yapmaktan kaçının.

Bu kremi birçok kişinin kullanma nedeni, genellikle sivilceler, cilt bakımı olup bunların yanı sıra, yanık, yara, tahriş, yara izleri, ameliyat izleri, çatlaklar vb. durumların tedavi süreçlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca cilt bakımı olarak kullanıldığı zaman cildinize parlaklık, canlılık katarak cildinizde oluşan kırışıklıkları önlemektedirler. Ayrıca bayanlar, epilasyon, ağda vb. gibi durumlar sırasında olan tahrişleri için kullanmaktadırlar.

Madecassol Krem İçeriği

Kremin ana maddesi centella asiatica’dır. Bu bitkiyi yalnızca krem olarak değil de tek başına kullandığınız takdirde, birçok sorunu giderebilmektedir. Centella asiatice varis tedavisinde kullanılmaktadır. Sağlıklı, genç görünümlü cilt için kullanıldığı zaman etkisini çok iyi bir şekilde göstermektedir.

Madecassol Krem Cilde Faydaları

Kremi sadece cilt sorunlarınızda değil düzenli bir şekilde kullandığınızda cildinize bakım yapan bir kremdir. Cilde olan faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Cildinizde soğuktan veya başka bir durumdan dolayı oluşan çatlakları gidermek için kullanılır.
 • Bebek emziren annelerin meme ucu çatlaklarını gidermek için kullanılır.
 • Kış aylarında kuruyan ciltleri nemlendirmek için kullanılır.
 • Az miktarda bile kullanıldığı takdirde, yüzünüzde veya vücudunuzda oluşan sivilcelerin oluşumunu engeller.
 • El veya ayak topuklarınızda çatlaklar varsa, kullandığı takdirde giderilmesi için kullanılır.
 • Uçuk sorunlarında oldukça etkilidir. Kısa süre içerisine geçirir.
 • Yaşın ilerlemesinden dolayı oluşan kırışıklıkları önler.
 • Düzenli kullandığı takdirde sivilceleri ve izlerini yok etmektedir.
 • Epilasyon, ağda sonrası tahrişi giderir. Öncesinde kullanıldığında tahriş olmasını önler.
 • Jilet ile tıraş olduktan sonra oluşan tahrişi giderir.
 • Genital bölgelerde oluşan sorunları giderir.
 • Sünnet sonrası oluşan yaraları hızlı bir şekilde iyileşmesi için kullanılır.
 • Ciltte oluşan lekelerin giderilmesi için kullanılır.
 • Yazın oluşan güneş yanıklarını gidermek için kullanılır.
 • Cildi veya hücreyi yenileme etkisi bulunmaktadır.
 • Varisli damarlar üzerinde oldukça etkilidir.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır?

Kullanımı çok basit olan bu kremi doktor tavsiyesi ve gün içerisinde en fazla 2 defa kullanılması önerilmektedir. Dikkat edilmesi gereken durumlar, yanık veya yara kabuk tuttuktan sonra üzerine sürülmesi ve doz aşımından kaçınılması.

Temizlediğiniz cildinize kremi ince bir katman olarak sürüp, parmaklarınızın ucu ile masaj yapar gibi yedirilir. Krem yağlı olduğundan dolayı bezelye tanesi şeklinde sürmeniz sizin için yeterli olacaktır. Deri tarafından iyice emildiğine emin olana kremi sürmeye devam etmeniz gerekmektedir. Kremi cildinize fazla sürdüğünüz takdirde masaj yapsanız bile cildinizde biraz beyazlık bırakacaktır. Bu yüzden az sürmeye özen gösterin.

Eğer kremi reçetesiz kullanıyorsanız kesinlikle içerisinde bulunan talimat kağıdını dikkatli bir şekilde okuyarak kremi kullanmanızı tavsiye ederim. Ciltte oluşan leke veya sivilceleri yok etmek için günde 2 defa kullanmanız yeterli olacaktır. Zamanla etkisini göreceksiniz.

Madecassol Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Cilt üzerinde oldukça etkisi bulunan bu kremin, yanlış kullanımlardan dolayı çeşitli yan etkileri de bulunmaktadır. Ancak kurallara uyulduğu takdirde herhangi bir yan etki ile karşılaşmazsınız. Eğer dozajında kullandığınız halde bir yan etki ile karşılaşırsanız demek ki kremde bulunan herhangi bir maddeye alerjiniz vardır. Bu durumda kremi kullanmayı bırakmalı ve doktora gitmelisiniz. Madecassol Kremi kullananların karşılaştıkları bazı yan etkiler şöyledir;

 • Kontakt dermatit
 • Ciltte döküntü
 • Kurdeşen
 • Aşırı kaşıntı
 • Cildin hassaslaşması

Krem ne kadar sivilce tedavilerinde de kullanılsa aşırı bir şekilde kullanıldığı zaman sivilcenin artmasında yol açabilmektedir.

Madecassol Krem Fiyatı

Madecassol Krem Fiyatı: 2021 yılında eczanelerde satış fiyatı 29,06 TL olarak satışa sunulmaktadır.

Madecassol Krem Kullananlar ve Yorumları

Forum sayfalarında (kızlar soruyor, kadınkulubu), online sözlüklerde (ekşi sözlük) vb. platformalar da okuduğum yorumlara göre çoğu kişi bu kremden memnun kalmış durumda. Birçok kişi sivilce için kullanmış ve kullandıklarında çok memnun kaldıklarını belirtmişleridir. Kremi yara, yanık ve tahriş için kullanan hastalarda çok etkili olduğunu belirtmişleridir.

Madecassol Krem Hakkında Merak Edilen Tüm Sorular

Krem hakkında merak edilen tüm soruları aşağıda sırası ile cevapladım.

Sıkça Sorulan Sorular

Madecassol Kremi reçetesiz alabilir miyiz?

Madecassol Kremi dilerseniz reçete ile dilerseniz de reçetesiz bir şekilde alabilirsiniz. İki şekilde de eczanelerde satışa sunulmaktadır.

Madecassol Kremi kullanma sürecinde herhangi bir tüylenmeye sebep olur mu?

Krem kullanıldığı bölgedeki kıl kökleri beslediği bilinmektedir. Bu yüzden uzun süren kullanımlarda tüylenmeye neden olmaktadır.

Ciltte oluşan lekeleri geçirir mi?

Düzenli olarak kullanıldığı takdirde güneş vb. lekeleri giderdiği bilinmektedir. Ancak krem yalnızca yüzeysel lekelerde etkilidir. Doğum lekelerini gidermemektedir.

Sivilce veya izlerini giderir mi?

Evet, düzenli olarak kullanıldığı takdirde sivilceleri ve izlerini yok ettiği bilinmektedir.

Cilt rengini açar mı?

Kremi düzenli olarak kullandığınızda cildinizin tonunda ufak açılma olabilir.

Çatlakları giderir mi?

Kilo alıp vermeden dolayı veya doğumdan dolayı oluşan çatlakları düzenli olarak kullanıldığında çatlakları azaltmaktadır.

Cilt sağlığı konusunda pufya.com üzerinde farklı yazılara da gözatmak isterseniz sağlık kategorimizi ziyaret ederek daha fazla bilgiye erişebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu