Locoderm Krem Nedir? Faydaları, Fiyatı ve Kullananlar

Locoderm krem cilt üzerinde oluşan her türlü sorunda tedavi amacı ile doktorlar tarafından hastaya reçete edilen bir kremdir. Locoderm krem hakkında en çok merak edilen konuların başında; Locoderm Krem nedir, ne işe yarar? Faydaları nelerdir? Locoderm krem kullananların yorumları, ekşi sözlük, kadınlarkulubü ve kızlarsoruyor gibi sitelerde Locoderm krem kullananların görüşleri ve tavsiyeleri. Locoderm 2021 – 2022 güncel eczane satış fiyatı ne kadar? gibi sorular gelmektedir. Yazımızda detaylı olarak bu bilgiler mevcuttur.

Kremin iltihap ve kaşıntı üzerinde etkili olmasının yanı sıra iyileştirici etkileri de bulunmaktadır. Bundan dolayı pişik, güneş yanığı vb. durumlarda bu kremin ciddi anlamda iyi geldiğini belirtmek isterim. Olası herhangi bir durumda doktorunuza danışarak bu kremi reçete ile eczaneden alabilirsiniz.

*ÖNEMLİ: Sizler için sitemizde anlatmış olduğumuz bütün merhemler, kremler, sabunlar veya jelleri doktorunuzun size önermesi üzerine kullanmanızı tavsiye ederim. Reçeteli veya reçetesiz herhangi bir ürün kullanıldığı zaman olası bir durumda sitemiz sorumlu değildir.

Locoderm Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Locoderm krem birçok cilt rahatsızlığını tedavi sürecinde kullanılan cilt kremlerinin arasında gelmektedir. Cildinizde oluşan aşırı kaşıntı, kızarıklık, şişlik, pullanma gibi deri hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Bu kremin ana maddesi hidrokortizon 17 – bütirat maddesi sayesinde yarası olan bölgenin nemini alarak çok kısa sürelerde büyük sonuçlar almanıza neden olabilmektedir.

Locoderm krem eczanelerde, kozmetik ürün satan firmalarda, ve online firmalarda 15 gr veya 30 gr tüpler ile reçete satışa sunulmaktadır. Krem beyaz renkte olup homojen yapılı kremdir. Genel olarak doktorlar tarafından alerjik veya kaşıntı sebebi ile reçete ile verilmektedir. Ancak içerdiği maddeler sayesinde egzama cilt rahatsızlığının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Locoderm Merhem Ne İşe Yarar?

Kremin deri rahatsızlıklarına karşı oldukça fazla faydası bulunmaktadır. İçerisinde barındırmış olduğu etkin madde sayesinde cilt üzerinde oluşan rahatsızlıkları oldukça kısa süre içerisinde tok ederek sizleri sağlığınıza kavuşturmaktadır.

Kaşıntı, aşırı kaşıntı yüzünden deride pul oluşumu, cildin kuruluğundan dolayı pul kabarcıkları, egzama, sedef, pişik, genital bölge kaşıntıları, terleme ve sürtünme dolayısı ile oluşan tahriş, yazın güneş yanığı, böcek ısırması, kaşıntı kaynaklı egzama vb. durumlarda locoderm krem kullanılmaktadır ve düzenli kullandığınız takdirde kısa süreler içerisinde kesin sonuçlar alabilirsiniz.

Locoderm Krem Nasıl Kullanılır?

Bu krem orta derece yağlı bir kremdir. Bu yüzden daha çok kaşıntı, kızarıklık, pişik gibi tedavilerde kullanılmaktadır. Bu kremi doktorunuz belirtmediği sürece günde en fazla 3 kez kullanmalısınız yoksa istenmeyecek sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Hangi rahatsızlık için kullanıyorsanız o rahatsızlık azalma göstermeye başladığı zaman ilacın dozunu azaltmanızı tavsiye ederim.

Yani kremden haftada sadece 30 gr kullanmalısınız. Doktorunuz locoderm krem ile lipo kremi değiştirerek kullanmanızı söyleyebilir. Kafanızı karıştırmanıza gerek yok bu iki krem arasında çok büyük farklar bulunmamaktadır. İkisinden birini doktorunuz size tedavi amaçlı vermektedir. Kremi uygularken nohut büyüklüğündeki kremi yaranıza ince katman olarak sürüp yaraya veya deriye iyice yedirilene kadar masaj yapılmalıdır.

Locoderm Krem Yan Etkileri

Bu krem düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Genellikle yan etkilerinin sebebi aşırı dozdan yani aşırı kullanımdan veya bir ihtimal içerdiği maddelere bağlı olarak yan etki göstermektedir. Aşağıda sizlere belirteceğim yan etkilerden herhangi biri veya bir kaçı ile karşılaşırsanız, kremi kullanmayı bırakmalı ve doktorunuz işe irtibata geçmeniz gerek.

Kremin yan etkileri;

 • Ağızın, yüzün veya boğazın şişmesi.
 • Nefes alırken zorlama.
 • Kan pompalanmasında düşüş. Bu durumda acil doktora gitmeniz gerek.
 • Uygulanan bölgenin şiddetli kaşıntı veya yanma olması.
 • Göz basıncında artış.
 • Sürüldüğü bölgede kaşıntı ve yanma.
 • Sürülen kısımda renk kaybı.
 • İltihaplı, iltihapsız sivilce oluşumu.

Yan etkilerinin arasına eklemiş olduğum kaşıntı eğer aşırı şiddetli değil ise tırnaklarınız ile kaşımak yerine avuç içiniz ile ovalamayı deneyebilirsiniz. Kremi kullanmayı unuttuğunuzda falan bir sonraki gün fazla kullanmaktan kaçının. Kremi yüzünüzde kullanabilirsiniz. Ancak göz veya ağız çevresinde oldukça dikkatli olmalısınız.

Çocuklarda doktor tavsiyesi olmadan, uzun süreli ve geniş olarak kullanmayınız. Yetişkin ve yaşlı kişilerde normal bir şekilde kullanılabilir.

Locoderm Krem Hamilelik ve Emzirmede Kullanımı

Hamilelik veya emzirme döneminde aşırı olarak kullanımı bebekte büyüme geriliğine kadar gidebilmektedir. Bu yüzden hamilelik döneminde veya emzirme döneminde kremin dozunu kesinlikle doktorunuza sormanız gerek ve fazla dozdan kaçınmanız gerek. Ancak emzirme döneminde kısa süreli küçük bölgelere kullanabilirsiniz. Bebek emziren annelerin uzun süreli ve geniş yüzeylerde kullanmaları oldukça sakıncalı bir durum olabilmektedir.

Locoderm Krem Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Krem bazı olası durumlarda kullanıldığı takdirde büyük sıkıntılar çıkartabilecek bir kremdir. Krem eğer doktorunuz tarafından sizin adınıza reçete ile verildiyse kendi cildinizden başka hiçbir yerde kullanmamalısınız. Kendi cildinize kullanırken dikkat etmeniz gereken birkaç durum bulunmaktadır.

 • Ağzınızın içerisine sakın sürmeyin. Ağız çevreniz ile temasından kaçının.
 • Gözünüz ve gözünüz kadar hassas olan göz çevreniz ile temasından kesinlikle kaçının.
 • Kremi kesinlikle sivilce tedavileri için kullanmayın.
 • Krem asla açık yara veya yanıklara sürülmez.
 • Kremi yaraya sürdükten sonra kesinlikle hava almasını engellemeyin.
 • Küçük yaştaki çocuklarda genel olarak pişik için kullanılmaktadır. Pişik için bile olsa çok uzun süreli çocuğunuzun üzerinde kullanmayın.
 • Kremi kullandıktan kısa bit süre sonra etkisini göstermelidir, göstermediği taktir de kremin kullanımını kesip doktorunuz ile görüşmelisiniz.
 • Deride incelme varsa krem kullanılmaz.
 • Küçük yaştaki çocukların ayak tabanlarına sürülmemelidir.
 • Kremi balık derisi rahatsızlığında kullanmayınız.
 • Mantar, bakteri vb. durum bulunuyorsa kesinlikle kullanmayın.

Locoderm kremi yukarıdaki herhangi bir durumda asla kullanılmamalırıdır.

Locoderm Krem Fiyatı 2021

Bu kremin 2021 yılı fiyatı 15.54TL’dir.

Locoderm Krem Kullananlar

Kremi kullanan birçok kullanıcının çeşitli kaynak sitelerinde yapmış oldukları yorumlarda kremin oldukça faydalı ve kısa sürelerde olumlu sonuçlar verdiğini belirtmişlerdir. Ayrıca birçok kullanıcı kremin yan etkileri ile çok çok nadir karşılaştıklarını belirtmişleridir. Ancak arada bir kaşıntı ile karşılaştıklarını da belirtmişlerdir. Locoderm krem ne için kullanılır? Sorusuna birçok kişi cilt lekelerini ve oluşan güney yanıklarını azalttığını veya yok ettiğini belirtmişlerdir. Forum sitelerinde krem ile ilgili hiçbir şikayet görülmemektedir.

Genellikle en çok merak edilen sorun locoderm krem kortizonlu mudur? Sorusudur. Evet, kremin ana maddesi hidrokortizon 17 – bütirat olduğundan dolayı kortizonlu bir kremdir. Bu yüzden sürekli ve aşırı doz kullanımından kaçınılmalıdır.

Locoderm Krem ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Locoderm Krem Seboreik Dermatit Tedavisinde Kullanılır Mı?

Hayır, Locoderm krem seboreik dermatit tedavisinde kullanılmamaktadır.

Locoderm Krem Mantar Tedavisinde İşe Yarar Mı?

Mantar tedavisinde bu krem kullanılmamaktadır.

Egzama için Locoderm Krem Faydalı mı?

Doktor görüşü doğrultusunda egzama için kullanılabilir.

Locoderm Krem Güneş Yanığı Tedavisinde İŞe Yarar Mı?

Doktor görüşü doğrultusunda kullanılabilir.

Locoderm Krem Sivilceye Karşı Etkili mi?

Sivilce tedavisinde etkili bir krem değildir.

Hamile Kadınlar Locoderm Krem Kullanılabilir mi?

Doktorunuz tarafından önerilmedikçe kesinlike kullanmayınız.

Locoderm Krem İsilik Tedavisi için Faydalı Mıdır?

Hayır isilik tedavisinde etkili değildir.

Locoderm Krem Kortizon İçerir mi?

Evet, içeriğinde kortizon bulunmaktadır. Doktorunuz ile görüşü ve kontrolünde kullanın.

Locoderm Lipo Krem Nedir?

Cilt hastalıklarının tedavisinde tercih edilen bir kremdir.

Pişik İçin Locoderm Krem Faydalı Mı?

Evet, pişik tedavisinde faydalıdır.

Locoderm Reçeteli mi, Reçetesiz mi Satılır?

Locoderm Krem Eczanelerde reçete ile alınabilen bir kremdir. Reçetesiz satılmaz.

Locoderm Krem Yüze Sürülür mü?

Doktor görüşü doğrultusunda sürebilirsiniz.

Locoderm Vajinaya Sürülür mü?

Locoderm genital bölge için doktor kontrolünde kullanılabilir.

Locoderm Krem Yanık İçin Kullanılır Mı?

Güneş yanıkları için kullanılabilir ancak diğer yanıkların tedavisinde kullanılmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu