Hametol Krem Ne İşe Yarar? Faydaları, Fiyatı, Kullananlar

Hametol krem; cilt tonu eşitsizliğinde veya ciltte oluşan sivilce, güneş yanığı gibi lekelerin giderilmesi için uygulanan tedavilerde kullanılan bir cilt bakım kremidir. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Hametol krem nedir? Hametol krem ne işe yarar? Hametol cilt bakım kremi nasıl kullanılır? 2021 eczane satış fiyatı, kullananlar ve yorumları gibi merak edilen birçok konuda detaylı bir rehber hazırladık. Hametol krem ile sağlıklı bir şekilde nasıl cilt bakımı nasıl yaparız sizlerle birlikte inceleyelim.

Yaşımızın ilerlemesi ile birlikte cildimizin tonu belirli başlı yerlerde değişiklikler göstermektedir. Yalnız yaşın ilerlemesi ile değil yaşamış olduğunuz çevrenin de doğal faktörleri cildinizin ton ve renk değişikliğine uğramanıza neden olabilir. Hametol krem, yaşlanma karşıtı etkisiyle, cildinizin doğal güzelliğinin korunmasında ve yeniden kazanılmasında faydaları olan etkili bir cilt bakım kremidir.

Hametol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Hematol krem büyük ilaç firmaları arasında gelen Abdi İbrahim markasına ait olup bir çok mucizevi etki göstermektedir. Kremin içeriğindeki maddeler tamamen doğal olup her hangi bir kimyasal bileşik içermemektedir. Bu sayede bu krem birçok bayan tarafından ilgi odağı haline gelmiştir.

Kremin içeriğin de aşağıda vereceğim maddelerden herhangisi bulunmamaktadır;

 • Etil alkol, metil alkol
 • Parfüm,
 • Civa
 • Paraben,
 • Koruyucu maddelerden herhangi biri.

İçerisinde yukarda belirttiğim veya benzer olarak herhangi bir madde bulundurmadığı için cildi hassas olan kişiler kolaylıkla kullanabilirler. Kullanım sonrası herhangi bir tahriş söz konusu bile olmamaktadır.

Yüzünüz hariç vücudunuzun bütün bölgelerine rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hematol kremin içerisinde bulunan doğal maddeler sayesinde vücudunuzu dışarıdan gelebilecek etkenlere karşı koruyarak kullanımda kolaylık sağlamaktadır. Genellikle kışları soğuktan dolayı cildimizde oluşan kuruluklardan dolayı çantanızın bir köşesinde kesinlikle bulundurmanızı tavsiye ederim.

Hametol krem çeşitleri

 • Hematol cilt bakım kremi
 • Hematol onarıcı krem
 • Hematol pişik kremi,

Hematol kremin 3 çeşidinden yalnızca vücudunuzun ihtiyaç duyduğu krem çeşidini kullanmanızı öneririm.

Hametol Krem Ne İşe Yarar?

Kremin faydalarını say say bitmez, o kadar çok cilde faydası dokunmaktadır. Ancak sizler için daha en önemli faydalarını ve ne işe yaradığı ile ilgili şöyle sıralayabiliriz.

Hametol kremin faydaları;

 • Her şeyden önce ciltte oluşan ton eşitsizliğini dengelemektedir.
 • Hametol krem, ciltte oluşan kuruluğu nem desteği sağlayarak giderir.
 • Zararlı soğuk havalardan cildi korur.
 • Ağda veya lazer epilasyondan sonra vücutta olan tahrişi gidermektedir.
 • Vücuttaki oluşan kızarıklık veya morlukları giderir.
 • Cildinizi gençleştirir. El, dudak, göğüs uçları ve topuklardaki çatlakları onarır.

Hametol Cilt Bakım Kremi

Hametol cilt bakım kreminin içerisinde bulunan doğal maddeler sayesinde cildinizin nem ihtiyacını fazlası ile karşılamaktadır. Günlük olarak kullanıldığında ciltte oluşan kırışıklığı azalmaktadır. Cilt temizliği yapıldıktan sonra kullanıldığı takdirde cildi daha temiz ve pürüzsüz bir hale sokmaktadır. Cildiniz için ihtiyaç duyduğu kullanımı kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Hametol Onarıcı Bakım Kremi

Hametol onarıcı cilt bakım kremin içerisinde bulunduğu doğal bileşenler sayesinde aşırı soğuktan veya başka sebepten dolayı yıpranmış olgun ciltlere can katmaktadır. Ayrıca bunun yanı sıra ciltte oluşan kızarıklıkları, tahrişleri, zedelenme ve epilasyon, ağda sonrası da kullanılmaktadır.

Hametol Bebek Pişik Kremi

Hametol pişik kremi daha çok çocuklar da veya hassas ciltler için kullanılmaktadır. Kullanıldığı bölgede pişiği gidermekte veya oluşmasına engel olmaktadır. Bu işlemleri yaparken bebeğinizin veya sizin cildinize herhangi bir zarar vermemektedir. Genellikle pişik vb. durumlarda hametol pişik kremi herkes tarafından oldukça çok kullanılmaktadır.

Hametol Krem Ne için ve Nasıl Kullanılır?

Hametol krem için belirtmiş olduğumuz çeşitler, cildinizde ortaya çıkan rahatsızlıklara göre etkileri farklılık göstermektedir. Tedavi sürecinizin kısa sürmesi için hametol kremin hangi çeşidini ve ne için seçtiğinizi bilip ona göre kullanmak oldukça iyi olacaktır.

Genellikle birçok kişi tarafından hametol onarıcı krem kullanılmakta, sebebi ise cildinizin sağlığına sağlık katması ve cildinizi daha genç göstermesinden dolayı kaynaklanmaktadır.

Temizliğini yaptığınız cilde hametol kremden bir miktar sürebilirsiniz. Bu sayede cildiniz daha sağlıklı görünecektir.

Cildinizde oluşan yaralanmalarda veya tahrişlerde günde 2 – 3 defa kullanıldığı takdirde kısa süre içerisinde güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Vücudunuza yapmış olduğunuz ağda veya epilasyon tedavisinden sonra hametol kremini ilgili bölgeye fasulye büyüklüğünde sürerek o bölgede oluşan tahrişin acısını azalta bilir ve iyileşme sürecini azaltabilirsiniz.

Hametol cilt kreminin kullanım nedeni genellikle sürüldüğü bölgede hücre yenilemek için veya o bölgeyi nemlendirmek nedeni ile kullanılmaktadır. Bazı kişiler tarafından da cilt bakımı için kullanılmakta.

Kullanımı ise diğer bildiğiniz tüm nemlendirici kremler gibi kullanılmaktadır.

Yatağa girmeden yarım saat önce veya sabah günün temposuna başlamadan önce kullanabilirsiniz.

Pişik kreminin kullanılmasının nedeni yazları vücudun kıvrım bölgelerinin (koltuk altı vb.) pişik olmasından dolayı kullanılır. Ancak özellikle yeni doğan bebeklerde pişik için kullanılmaktadır.

Hametol pişik kremi bebeklerde nasıl kullanılır?

 • Bebeğinizin pişik olmuş bölgesini hafif ılık su ve sabun ile yıkayın,
 • Daha sonra temiz bir bez ile ıslaklık veya nemlilik olmayacak şekilde iyice kurulayın,
 • Daha sonra hametol kremini pişik olan kısma sürüp iyice yedirin,
 • Eğer pişik genital bölgede ise temiz bir bebek bezi kullanın,
 • Gün içerisinde her bez değişiminizde sürebilirsiniz.

Hametol  Kremin Zararları

Hametol kreminin çeşitlerinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. İçermiş olduğu maddeler doğal olduğundan dolayı bebek cildinde veya kendi cildinizde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ancak kremi kullanırken göz veya çevresine ve ağız veya çevresine temasından kaçınmanızı tavsiye ederim. Olası bir durumda bol su ile yıkayıp doktora gitmenizi tavsiye ederim.

Hametol Krem Kullananlar ve Yorumları

Hametol cilt bakım kremi kullanan birçok kişi bu kremle ilgili ekşi sözlük, kadınlar kulübü, kızlar soruyor, süslü sözlük, facebook, instagram gibi sosyal platformlarda yaptıkları yorumları ile çok memnun olduklarını dile getirmiş bulunmaktadırlar.

Bebeği için kullanan birçok kişi yapmış oldukları çoğu yorumda etkili ve sağlıklı olduğunu belirmişlerdir.

Kurumuş olan ciltler veya çatlak olan ciltler için kullanan kişilerde memnun kaldıklarını belirtmiş bulunmaktadırlar.

Cildin renk tonunu eşitleyebilmek için kullanan kişiler gene diğerleri gibi memnun olduklarını söylemişleridir.

Ağda veya lazer epilasyon sonrası kullanan kişilerin tahriş olan kısımlarını giderdiğini belirtmişlerdir.

Hametol Krem Tüylenme Yapar mı?

Hametol kremin yüzünüz hariç vücudunuzun istediğiniz bölgesine hangi çeşidini kullanırsanız kullanın krem vücudunuzda tüylenme yapmamaktadır. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Hametol Bakım Kremi Nerede Kullanılır?

Hametol, yalnızca yüzde değil, el, ayak ve dirseklerde de kullanılabilen ve bu bölgedeki yıpranmış cildi onaran bir bakım kremidir.

Hametol Krem Nerede Satılır?

Hametol krem çevrenizde bulunan tüm eczanelerden veya online satış sitelerinde bularak temin edebilirsiniz.

Hametol Krem Ne Kadar? Hametol  Cilt Bakım Kremi Eczane Fiyatı 2021

Hametol kremin fiyatı eczane, kozmetik satış yapan firmalarda, web sitelerinde 2021 güncel satış fiyatı 17,90 TL’dir.

Hametol kremini almadan önce neden almak istediğinizi belirlemeniz gerek. Bu durumları göz önünde bulundurarak aldığınızda ve düzenli olarak kullandığınız takdirde kremin faydalarını kısa sürede büyük miktarda görebilirsiniz.

Diğer kremler hakkında bilgi almak için sağlık kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu