Fucicort Krem Nedir? Faydaları, Fiyatı ve Kullananlar

Fucicort krem cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan iltihap azaltmada yardımcı olan ve bakteri gelişimi önleyen bir kremdir. Doktorlar tarafından hastaya reçete edilen bir kremdir. Fucicort krem hakkında en çok sorulan soruların başında; Fucicort Krem nedir, ne işe yarar? Fucicort Kremin Faydaları nelerdir? Fucicort krem kullananların yorumları, kadınlarkulubü, ekşi sözlük ve kızlarsoruyor gibi sitelerde Fucicort krem kullananların görüşleri ve tavsiyeleri. Fucicort 2021 – 2022 güncel eczane satış fiyatı ne kadar? gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fucicort krem özellikle ergenlik döneminde oluşan cilt problemlerini gidermek için kullanılan bir kremdir. İçerisinde barındırmış olduğu, halkın dilinde antibiyotik olarak bilinen fusidik asit ve betametazon valerat gibi birçok kuvvetli madde içermektedir. Bu maddeler fucicort kremin en etken olan maddeleridir. Bugün sizlere fucicort kremin ne işe yaradığını, ne olduğunu, özelliklerinin ne olduğunu, yan etkilerinin ne olduğu gibi önemli bilgileri merak ediyorsanız sizler için hazırlamış olduğum bu makalede hepsini detaylı bir şekilde anlatacağım.

*ÖNEMLİ: Sizler için sitemizde anlatmış olduğumuz bütün merhemler, kremler, sabunlar veya jelleri doktorunuzun size önermesi üzerine kullanmanızı tavsiye ederim. Reçeteli veya reçetesiz herhangi bir ürün kullanıldığı zaman olası bir durumda sitemiz sorumlu değildir.

Fucicort Krem Nedir?

Kremin içermiş olduğu ve ana maddesi olan antibiyotik cildinizde herhangi bakteri oluşumunu engellemektedir. Ekstra olarak betametazon valerat ise iltihap önleyici olarak kullanıldığı için ciltte olacak iltihaplı sivilceleri çıkmasını engellemektedir. Krem öncesi olan iltihaplı sivilcelerin üzerinde kullanıldığı zaman o sivilceleri kurutmaktadır.

Fucicort Krem Ne İçin Kullanılır?

Fucicort krem bakteri ve iltihap önleyici olarak da bilinmektedir. Ekstra cildinizde oluşan iltihaplı yaralara düzenli olarak kullanıldığı takdirde kısa süre içerisinde yaranın kuruyup iyileşmesini sağlamaktadır. Cildinizde olan ağrı veya kaşıntı gibi durumlarda hafifletme etkisi de bulunmaktadır.

Fucicort Krem Nerelerde Kullanılır?

Fucicort krem genellikle yüz bölgesinde oluşan iltihaplı, iltihapsız sivilceler için ve dudak çatlaklarında kullanılmaktadır. Ancak bazı durumlarda vücutta da kullanılmaktadır.

Fucicort Krem Fiyatı 

Fucicort krem 30 gr olarak satışa sunulmaktadır. Fiyatı ise 40.40 TL’dir.

Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

Krem birçok deri hastalıklarına iyi gelmektedir. Ekstra olarak içerisinde bulundurduğu kuvvetli asitler sayesinde ayak mantarları, vücut şişlikleri, cilt kaşıntıları gibi hastalıklara da iyi gelir. Cilt dökülmelerine de iyi geldiği söylenmektedir.

Belirttiğim bu durumların yanı sıra günümüzün sıkıntılı cilt hastalıkları arasında ilk sıralarda yer alan hastalıklara, sedef hastalığı, egzama gibi hastalıklara da iyi gelmekte ve yazınları oluşan güneş yanıklarında kolaylıkla gidermekte. Ergen çağındaki 12-18 yaş aralığında ki gençlerin korkulu rüyası olan siyah nokta, yağlı cilt ve iltihaplı, iltihapsız sivilceleri düzenli kullanıldığı takdirde gidermektedir.

Fucicort Krem Yan Etkileri

Fucicort Lipid Krem Krem kullanıldıktan bir süre sonra el ve ayaklarda, boğazda şişlikler, deride incelmeler, ciltte kızarıklık, damarlarda genişleme gibi çeşitli yan etkileri bulunmaktadır. Saymış olduğum bu durumlar herkes de görülmemektedir, ancak bu tarz veya benzeri durumlar ile karşılaşırsanız eğer kremin kullanımını durdurmalı ve en kısa sürede size kremi yazan doktor ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Fucicort Krem Kullananların Yorumları

Fucicort Krem kullananların yorumları, fikirleri, görüşleri ve tavsiyeleri şöyledir;

Genital bölgemde ve koltuk atıma yapmış olduğum ağdadan dolayı bir çok kızarıklık, ufak kanama ve çeşitli izler kaldığından dolayı kullanmaya karar verdim. Kremi dolapta buldum ve internette araştırdım faydalı olacağını düşündüğümden dolayı kullanmaya başladım. Ancak krem daha çok yüzde oluşan cilt rahatsızları için kullanılmakta.

Ben her gece, gündüz ve duştan sonra sürmekteyim. Bir hafta gibi kısa bir sürede faydasını görmeye başladım. Eğer kullanacaksanız doktor tavsiyesi veya eczacılara danışarak kullanmanızı tavsiye ederim.”

Vücudumda oluşan nohut büyüklüğündeki kıl dönmesi için doktor tavsiyesi ile kullandım. Bir buçuk hafta gibi kısa bir süre kullandım ve vücudumda bulunan kıl dönmesi ve şişliği sorunsuz bir şekilde geçti. Ayrıca ayak tırnağım da yanlış kesme sonucu apse oluştu fucicort krem kullandım kısa sürede parmağımdaki sorundan da kurtuldum. Doktor tavsiyesi ile kontrollü bir şekilde kullanmanızı tavsiye ederim.

 Cildimin çeşitli yerlerinde egzamamın olmasından dolayı doktora gittim ve doktorum bu kremi tavsiye etti kremi düzenli olarak kullandığımdan dolayı yüzümde ve vücudumda oluşan egzamalar geçti. Ancak kremi bırakmamın sebebi içerisinde bulunan yoğun kortizon bulunması. İçerisinde kortizon bulunması her türlü cilt rahatsızlığını gidermekte ancak cildi incelterek başka rahatsızlıklara yol açmakta.

Her yıl bahar aylarında ayaklarımda çeşitli yaralar çıkmaktaydı ve bunların çoğunluğu iltihaplı olduğu için yürümeme engel olmaktaydı. Doktora başvurdum bu kremi bana önerdi kullanmaya başladım. Kısa süre içerisinde ayaklarımda oluşan yaralar geçmeye başladı. Ancak doktor tavsiyesi ile kullanmanızı ve sadece hastalıklı olan bölgeye kullanmanızı tavsiye ederim.

Doktor tavsiyesi ile birkaç ay kullandım kullanmış olduğum bu süre içerisinde gözlemlemiş olduklarım, ilk başlarda hızlı bir şekilde iyileştirmekte ancak bir süre geçtikten sonra iyileşme yavaşlamakta bu durumdan sonra bakteri önleyici kremleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Fucicort Krem Kullanım Şekli

Fucicort krem cildinizde oluşan birçok rahatsızlığa iyi gelebilmektedir. Kremi doktor tavsiyesi ile tarif ettiği gibi kullanmanızı tavsiye ederim.

Kremi uygulamaya geçmeden önce ellerinizi sabunlu su ile temiz bir şekilde yıkayınız ve temiz bir havlu ile iyice kurulayın. Çünkü kremi süreceğiniz yer iltihap kapabilir. Daha sonra kremin sürüleceği kısmı temizleyebildiğiniz kadar temizleyin.

Daha sonra kremi nohut büyüklüğünde parmağınıza sıkın ve yara veya iltihaplı kısma nazik ve hafif hareketler ile sürmeniz gerek. Sonrasında kremi sürdüğünüz bölgeyi kesinlikle kapatmamanız veya hava ile temasını kesmemelisiniz. Yara tarafından krem iyice emildikten sonra pamuklu ve bol kıyafetler giyebilirsiniz.

Fucicort Krem Ne İşe Yarar?

Krem ayak mantarı, şişlik, vücut kızarıklığı, kaşıntı, sedef, siyah nokta, iltihaplı sivilce, et sivilce gibi çeşitli can sıkan cilt rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Kremin ana maddesi olan antibiyotik sayesinde sürüldüğü bölgedeki her ne sıkıntı olursa olsun kısa süre içerisinde gidermekte. Ancak şöyle bir sorun bulunmakta kremin içerisinde antibiyotik ve kuvvetli asitlerin yanı sıra yoğun kortizonda bulunmakta buda cildi kreme alıştırmakta ve krem ne kadar çok kullanılırsa cilt o kadar çok incelmekte buda başka cilt sorunlarına yol açmakta. Yani kremi doktor gözetiminde kullanmanızı ve rahatsızlığınız geçtiği zaman bırakmanızı tavsiye ederim.

Fucicort Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Fucicort kremi kullanmadan önce kremin kutusunun içerisinden çıkan kullanım kılavuzunu tamamen ve dikkatli bir şekilde okumanız gerek. Çünkü kremin içerisinde bulunan herhangi bir maddeye alejiniz bulunabilir böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda çeşitli büyük sorunlar ortaya çıkabilir. Kılavuzu okuduğunuzda eğer öyle bir madde ile karşılaşırsanız kremi kesinlikle kullanmayıp doktorunuz ile iletişime geçin.

Vücudunuzda su çiçeği, uçuk veya zona gibi bakteri içeren cilt rahatsızlığınız bulunuyorsa fucicort kremi kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmem.

Gül rahatsızlığınız varsa da kremi doktorunuza sorup kullanmanızı tavsiye ederim.

Ağız çevresinde bulunan herhangi bulunan rahatsızlık bulunuyorsanız kullanmayın.

Cildinizin kıvrımlı kısımlarında oluşan rahatsızlıklarda doktor gözetimi ile kullanmanızı tavsiye ederim.

Küçük yaşlı çocuklarda krem kullanılacaksa doktorunuza bunu belirtip kullanmanızı tavsiye ederim.

Krem göz, ağız veya burun gibi bölgelerin temasından kaçının temas durumunda ise bol su ile yıkanıp en yakın sağlık kuruluşuna gidilmesi gerek.

Vücudunuzda tahriş veya yıpranmış bölgelere kremi uygulamayın. Cildiniz hassas ise önce doktora başvurup daha sonra kullanmanızı tavsiye ederim.

Genital bölgede veya cinsel organınızda kremi doktor kontrolü ile oldukça kısa bir süre kullanmannız gerek.

Kremi uzun süre kullanmanız sonucu cildiniz incelebilir ve böbrek üstü bezlerinizde üretilen hormon miktarı düşebilir. Cildinizde önemli yara veya enfeksiyon bulunuyorsa doktorunuz ile iletişime geçip bu durumu paylaşmalısınız.

Fucicort Krem ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Fucicort krem ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları sizlere aşağıda cevaplayacağım.

Fucicort Krem kulak için kullanıldığında herhangi bir sorun oluşur mu?  

Krem kulağınızın arkasında oluşan egzamalarda ve yaralarda kullanıldığında iyi gelmektedir.

Fucicort Krem sivilce tedavisinde etkili ve olumlu sonuçlar gösterir mi?

Fucicort kremi kullandığınız zaman vücudunuzda veya yüzünüzde bulunan iltihaplı veya iltihapsız sivilcelerin giderilmesi için tedavilerde kullanılabilir ve oldukça olumlu sonuçlar gösterebilir.

Fucicort Krem yaralarda kullanılır mı?

Vücudunuzda oluşan yaralarda oldukça güzel sonuçlar elde etmenizi sağlar. Özellikle iltihaplı yaralarda.

Fucicort Krem ayak mantarına veya normal mantar hastalığına iyi gelir mi?

Evet, krem azda olsa mantara iyi gelir ancak komple tedavi etmez.

Fucicort Krem daha çok çocuklarda görülen gül hastalığında etkili midir?

Krem çocuklarda görülen gül hastalığına iyi gelmemektedir. Kesinlikle kullanmanızı tavsiye etmemekteyim.

Fucicort Krem yüzümdeki sivilce lekelerini giderir mi?

Hayır, sivilce lekelerini yok etmekte kullanılmaz ancak sivilce tedavilerinde tercih edilen bir çok kremin başında gelmektedir.

Fucicort Kremin ücretini SGK ödüyor mu?

Kremin ücretini SGK ödememektedir.

Fucicort Krem yanık tedavilerinde kullanılır mı?

Hayır, krem yanık tedavisinde kesinlikle kullanılmamalıdır.

Fucicort Kremin içerisinde kortizon var mı?

Evet, kremin içerisinde oldukça yüksek miktarda kortizon bulunmaktadır. Bu yüzden aşırı kullanımdan kaçınmalısınız.

Fucicort Krem bebekler için herhangi bir tedavi türünde etkili midir?

Evet etkilidir, ancak sadece pişik tedavisi için eklidir.

Fucicort Krem pişik için kullanılır mı?

Kremi pişik için kullanacaksanız doktor kontrolünden geçip daha sonra kurallarına uygun kullanmak gerek.

Fucicort Krem herhangi bir böcek yaralanmasında kullanılır mı?

Hayır, krem herhangi bir böcek yaralanmasında kullanılması tavsiye edilmez.

Fucicort Krem yüz bölgesinde kullanılır mı?

Daha çok sivilce tedavisi için kullanıldığından dolayı yüz bölgesinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Fucicort Krem vajina (genital) ya da penis bölgesinde kullanılır mı?

Vajina (genital) veya penis bölgenizde egzama sebebi ile aşırı kaşıntı bulunuyorsa kesinlikle doktor kontrolü ile kullanabilirsiniz.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Fucicort Krem Nedir? Faydaları, Fiyatı ve Kullananlar yazımız sadece bilgi amaçlı olup ilacın kullanımından sonra oluşan herhangi bir sorundan sitemiz sorumlu değildir. İlacı kullanacağınız zaman doktor kontrolü ile kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu