3 Günde 3 Kilo Verdiren Diyet Listesi

Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo verdiren bir diyet listesi mi arıyorsunuz? Yalnızca 3 günde 3 kilo verdiren diyet listesi ile kolay bir şekilde zayıflayabilir ve kendinizi daha fit hissedebilirsiniz. Uygulanması kolay olan bu diyet önerisi ile sizler de hızlı bir şekilde istediğiniz kiloya erişebilirsiniz.

Kolay Şekilde Kilo Vermek İçin En İyi Diyet Önerisi

İlkbahar geldiğinde yavaş yavaş yaz aylarına girince veya bir mezuniyet törenine, düğüne gideceğiniz zaman kısa süreler içerisinde kilo vermek isteriz. Çünkü genellikle istediğimiz elbiseler kilomuz ile uyumlu olmayan elbiselerdir.

Bu noktada diyet can kurtaran gibi yetişiyor bize, yumurta diyeti, patates diyeti, yoğurt diyeti gibi uygulaması hem ucuz hem de kolay olan birçok diyet çeşidi bulunmaktadır. Bu diyetlerin bazıları diğer diyetlere kişiye göre avantajlı ya da dezavantajlı olabilmektedir. Elbette bir diyete başlamadan önce kaç kilo vermek istediğiniz  ve vücudunuzun belirli besinlere karşı alerjisi olup olmadığını bilmeniz gerekir. Örneğin; yumurta diyeti bazı bünyelerde alerjiye neden olmaktadır.

Sizler için hazırlamış olduğum bu makalede kısa süre içerisinde farklı farklı besin grupları ile nasıl kilo vereceğinizi anlatacağım.  Bu şekilde sizlerde 3 gün içerisinde hızlı ve kesin bir şekilde en az 3 kilo vererek zayıflayabilirsiniz.

Peki kısa süre içerisinde içerisin de verdiğimiz bu kiloların vücudumuza bir zararı var mı? Diyet nasıl yapılmalı? Vb. aklımıza takılan birçok soruyu detaylı bir şekilde sizlere anlatacağım.

Bir birinden farklı birçok diyet bulunmaktadır. Yani tek tip şok diyet yok bir birinden ayrı bir sürü şok diyet bulunmaktadır. Bunların bir kaçı yukarıda sizlere belirtmiş olduğumuz, yumurta diyeti, yoğurt diyeti vb. tek tip besin türünün belirli bir süre boyunca tüketilmesine neden olan diyetlerdir. Genellikle bazılar tek bir besin ile beslenememektedirler. Bunlar için farklı besin türleri ile şok diyetler mevcuttur.

Besin çeşitlerine göre farlılık gösteren şok diyetlerin hepsinin genel ve tek bir amacı bulunmaktadır. Kullanıcıya en kısa sürede verebildiği kadar fazla kiloyu verdirmektir. Bildiğiniz tüm şok diyetlerin vücudumuza vermiş oldukları kalori aralığı 500 – 100 kalorili, düşük beslenme programlarıdır.

Hızlı ve Kesin Kilo Verdiren Diyet Listesi

Sizlere uyarım bu tarz diyetlerin uzun süre olarak yapılmamasını öneririm. Uzun süre yapıldığı taktirde vücudun gelişimi gerileyebilmektedir. Kısa süre bile yapacaksınız bu diyetleri, uzmanların kontrolü altında yapmanız gerekmektedir.

Sizler için hazırlamış olduğum şok diyet listeleri;

Vereceğim bu listeyi gün içerisinde kendinize göre uygulayabilirsiniz.

Kahvaltı

25 G beyaz peynir (yağsız)

Bir su bardağı şekersiz çay

Bol yeşillikli mevsim salatası (yağsız ve sirkeli olmasına dikkat edin)

Kepekli ekmek (1 dilim)

Ara öğün

Orta boy yeşil elma

Küçük kasede köy yoğurdu (kaymaksız olmasına dikkat edin)

Öğle

Sebze çorbası

500 gram balık eti Yarım porsiyon balık eti

Bol yeşillikli yağsız sirkeli mevsim salatası

Küçük boy yeşil elma veya ortadan ikiye bölünmüş greyfurt

İkindi

Diyet krakerleri

Akşam

Sebze çorbası

Bol yeşillikli yağsız sirkeli mevsim salatası

Şeker oranı düşük olan 5 meyve

Uyumadan önce

Yağsız köy yoğurdu 200 gram veya 1 bardak yağsız süt

Vermiş olduğum diyet listesini kendinize göre her gün uyarlaya bilirsiniz. Ancak her gün aynı şeyleri tüketmek canınızı sıkabilir. Bu sebepten dolayı sizler için hazırlamış olduğum bir diyet listesi de bulunmakta, bu listede ise gün gün ayırıp sizlere sundum. Toplamda 3 günün diyetini yazdım diğer günleri siz kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

3 Günlük Diyet Listesi Programı

1.Gün

Sabah Kahvaltısı

1 dilim tam buğday veya kepek ekmeği

Kayısı kıvamında 1 adet haşlanmış yumurta

1 bardak şekersiz çay

Öğle Yemeği

Az yağlı mümkünse yağsız 1 tabak sebze yemeği

Küçük bir kase yağsız ve kaymaksız yoğurt

Akşam Yemeği

Az yağlı mümkünse yağsız 1 tabak sebze yemeği

Bol yeşillikli yağsız ve sirkeli salata

2.Gün

Sabah Kahvaltısı

 • 1 dilim tam buğday veya kepek ekmeği
 • Yağsız 2 dilim beyaz peynir
 • 1 bardak şekersiz çay

Öğle Yemeği

 • Az yağlı 100 gram kırmızı et
 • Bol yeşillikli yağsız ve sirkeli salata

Akşam Yemeği

 • 1 tabak yağsız haşlanmış sebze
 • Yağsız küçük kasede yoğurt

 3.Gün

Sabah Kahvaltısı

 • 1 bardak yağsız süt
 • Kayısı kıvamında 1 adet haşlanmış yumurta
 • 1 bardak şekersiz çay

Öğle Yemeği

 • Orta büyüklükte bir kasede sebze çorbası
 • Bol yeşillikli yağsız ve sirkeli salata

Akşam Yemeği

 • 200 gram ızgarada balık
 • Bol yeşillikli yağsız ve sirkeli salata

Şok diyetin ne olduğunu şok diyetin nasıl yapılması gerektiğini sizlere anlattım. Ancak bu diyetleri uygularken bilmeniz gereken önemli noktalar bulunmaktadır.

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzun süre boyunca uzman kontrolsüz kesinlikle diyet yapmanızı önermemekteyim. Uzun süre boyunca yapıldığı zaman vücutta güç kaybına neden olarak gelişiminizin gerilemesine neden olmaktadır. İnsan vücuduna oldukça katı olan bu diyetleri 3 – 7 gün arası yapmanızı öneririm.

Bu diyetler kısa süre içerisinde hızlı ve fazla kilo vermenizi sağlar. Ancak diyet sonrası vücudunuz besin almaya başladığında eski kilonuza hatta daha çok kilo alabilirsiniz.

Kalp hastalığı, şeker hastalığı, bağışıklık sistemi güçsüz olanların veya kronik rahatsızlıkları bulunan kişilerin şok diyet yapması oldukça tehlikelidir. Ayrıca hamilelik döneminde veya emzirme döneminde kesinlikle şok diyetlere başvurmamalısınız.

Bu durumların yanı şok diyet yaptığınızda sadece fiziksel olarak değil ruhsal değişimlerde yaşayabilirsiniz. Vücudunuz az kalori aldığından dolayı kendinizi halsiz, sinirli hissedebilirsiniz.

Şok diyeti kısa süreli bilene yapsanız kesinlikle diyet uzmanı ile görüşüp o şekilde yapmanız gerek. Uzman ile görüştüğünüz takdirde, vücudunuza uygun en iyi diyeti verebilmektedir. Diyetisyeninizin önerilerini dikkate alarak ilerlemelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu